Home UpHit Counter

Home
Up

3. REGULI DE ORGANIZARE

1. Durata partidelor este de 2 reprize a cate 30 minute fiecare, cu o pauza de maximum 5 minute intre reprize.

2. Echipele vor avea OBLIGATORIU tricouri de aceeasi culoare. In caz contrar meciul se va pierde cu 3-0 .

3.In cazul in care ambele echipe au tricouri de aceeasi culoare, echipa gazda este obligata sa-si schimbe tricourile.

4. Terenul de joc, careurile si toate celelalte linii vor fi marcate de echipa gazda .

5. Portile vor fi ancorate si prevazute cu plase, altfel echipa gazda va pierde jocul cu 3-0 (cu acordul echipei oaspete se va putea juca si fara ele).

6. In timpul unei partide fiecare echipa poate efectua cate schimbari doreste (jucatorul schimbat poate fi reintrodus).

7. Contestatiile referitoare la conditiile de desfasurare ale partidei se poate face pe foaia arbitraj inainte sau dupa joc.

8. Echipa gazda va asigura obligatoriu conditii prielnice inaintea, in timpul si dupa terminarea partidei, inclusiv minge de joc corespunzatoare .

9. Atentie!: si echipa oaspete trebuie sa aiba minge de joc la fiecare meci.

10.Data si ora de disputare a partidei va fi stabilita in cursul sedintei de reprezentantii celor 2 echipe astfel:
ECHIPA GAZDA PROPUNE 2 DATE (INCLUSIV ORA) DE DISPUTARE :
-una la sfarsitul saptamanii in curs (sambata,duminica)
ECHIPA OASPETE TREBUIE SA ACCEPTE UNA DINTRE ELE
Se poate propune ora de disputare a partidei in intervalul:
- sambata,duminica intre orele 900-2000 (iarna 900-1700)
Se accepta o intarziere de maximum 15 minute dupa care arbitrul va fluiera inceputul sau sfarsitul partidei.

11.In cazul in care la sfarsitul campionatului doua sau mai multe echipe se gasesc la egalitate de puncte se va intocmi un clasament separat cu rezultatele directe dintre aceste echipe, numarul de puncte ai apoi golaverajul, stabilind clasamentul final.

12. Baremul de puncte pentru oricare divizie este de 20 puncte, diferenta reprezentand penalizare pentru campionatul urmator.